Program
Program studiów:
Obejmuje realizację przedmiotów ujętych w dwa bloki tematyczne. Pierwszy z nich to blok przedmiotów ogólnych, których celem jest uzyskanie i pogłębienie wiedzy z zakresu teorii konfliktu, alternatywnego rozwiązywania sporów, komunikacji oraz negocjacji, a także podstaw polskiego systemu prawa. Drugi blok dotyczy zagadnień bezpośrednio związanych z prowadzeniem mediacji w różnych dziedzinach. Program studiów obejmuje wykłady, ćwiczenia oraz warsztaty.
2. Alternatywne rozwiązywanie sporów (ADR).
3. Komunikacja
4. Negocjacje
5. Podstawy systemu prawa polskiego – z punktu widzenia tematyki mediacyjnej
6. Mediacje
Czas trwania studiów:
2 semestry; 180 godzin dydaktycznych.
Organizacja zajęć:
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (wtorek), sporadycznie w inny dzień tygodnia w godzinach 16.30 - 20.30.
Dodatkowo ok 4 zjazdów weekendowych podczas trwania studiów.
Studia podyplomowe realizowane przez AH organizowane będą w formule blended learning (hybrydowej) polegającej na łączeniu zajęć stacjonarnych (odbywających się na terenie uczelni) z zajęciami prowadzonymi w trybie on-line (poprzez platformę ClickMeeting, Zoom), pozwalającymi na uczestnictwo w spotkaniu z każdego miejsca na świecie.
Warunki zaliczenia:
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uczestnictwo w co najmniej 80% zajęć, uzyskanie ocen pozytywnych z egzaminów i zaliczenie wszystkich przedmiotów określonych w programie studiów oraz zdanie egzaminu końcowego.
Dokument potwierdzający ukończenie studiów:
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.
Kontakt:
tel.: 32 363-12-27 (ZADZWOŃ TERAZ)
e-mail: podyplomowe.rekrutacja@humanitas.edu.pl
Kadra dydaktyczna
dr Katarzyna Zadora – doktor nauk prawnych, sędzia Sądu Rejonowego w Bytomiu (Wydział Cywilny). Autorka doktoratu dotyczącego negocjacji w systemie prawa polskiego oraz publikacji związanych z tą tematyką.
dr Patryk Kujan - Absolwent Uniwersytetu Śląskiego (2004) doktor nauk humanistycznych (2009), pedagog zdrowia i resocjalizacyjny. Od 2005 roku zatrudniony jako kurator zawodowy w Sądzie Rejonowym w Raciborzu. Członek Polskiego Centrum Mediacji, mediator wpisany na listę mediatorów stałych przy Sądzie Okręgowym w Gliwicach. Prezes Oddziału Polskiego Centrum Mediacji w Wodzisławiu Śląskim. Nauczyciel akademiki, autor programu profilaktycznego z zakresu mediacji rówieśniczej, organizator spotkań Rozmowy o sprawach ważnych.
mgr Iwona Moryc - Adwokat. Mediator. Prowadzenie indywidualnej Kancelarii Adwokackiej. Arbiter Sądu Polubownego „Meritum".
mgr Janusz Kaźmierczak - filozof oraz socjolog ze specjalnością psychologia społeczna. Mediator i trener mediacji. Swoje mediacyjne doświadczenie od 2006 roku zdobywał w stowarzyszeniu Polskie Centrum Mediacji w Warszawie. Ukończył szkolenia, po czym odbył staż mediacyjny pod okiem doświadczonych mediatorów. Był także patronem i superwizorem mediatorów – stażystów. Prowadzi mediacje w sprawach karnych, nieletnich sprawców czynu karalnego, cywilne oraz rodzinne. Od czerwca 2010 członek Komisji ds. Standardów i Certyfikacji Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych (SMR). Rekomendowany ko-trener mediacji rodzinnej SMR oraz mediator na liście stałych mediatorów SMR w sprawach rodzinnych. Współautor programu szkoleniowego dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury pt. Mediacja - efektywne narzędzie wymiaru sprawiedliwości. Od września 2010 roku koordynator ds. mediacji w Sądzie Okręgowym w Toruniu. Prowadził szkolenia z mediacji dla m.in.: Ministerstwa Obrony Narodowej, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach i Krakowie. Mediator i trener w Laboratorium Pozytywnej Zmiany oraz ośrodku mediacyjnym Fundacji Pracownia Dialogu w Toruniu. Autor artykułów nt. mediacji i sprawiedliwości naprawczej w kwartalniku dla nauczycieli i wychowawców „Być dla innych” oraz w Kurierze Mediacyjnym (wydawany przez Ministerstwo Sprawiedliwości).
mgr Ewa Kraus – ukończyła studia wyższe na kierunku Zarządzanie oraz Pedagogika. Pełni funkcję prodziekana ds. studentów na Wydziale Nauk Humanistycznych Akademii Humanitas w Sosnowcu. Doktorantka Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Wydział Pedagogiki i Psychologii). Ukończyła szkołę trenerów METRUM I jest trenerem umiejętności interpersonalnych. Ukończyła Szkołę Mediacji Stowarzyszenia Mediatorów Polskich. Jest współorganizatorką ośrodka mediacji przy AH.
mgr Katarzyna Kiepas-Remesz - psycholog z kilkunastoletnim doświadczeniem. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku Doradztwo filozoficzne i coaching, w Akademii Humanitas w Sosnowcu. Brała udział w wielu szkoleniach dotyczących terapii i rozwojowi w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Certyfikowany coach ICF. Prowadzi indywidualną praktykę, jak również szkolenia z zakresu psychologii w biznesie, negocjacji, komunikacji interpersonalnej, budowaniu dobrych relacji międzyludzkich oraz psychologii medycyny. Autorka artykułu „Coaching jako droga do poprawy życia. Analiza kazusów w świetle zasad i narzędzi pracy coacha” w publikacji Filozofia jako sztuka życia. Teorie, modele i wzorce dla doradztwa filozoficznego.
Doświadczona, profesjonalna i podchodząca do studenta z ogromnym szacunkiem kadra, a wśród wykładowców duże grono praktyków - to na pewno największe atuty studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Humanitas. Każde zajęcia, to okazja poznania praktycznych i konkretnych umiejętności, które będą przydatne w pracy zawodowej. Kompetencje, jakie zdobyłam w trakcie studiowania w WSH na pewno wykorzystam na swoim stanowisku.
Agnieszka Kaintoch
Kierownik – MOPS w Rudzie Śląskiej
Opłaty
Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 3 360 zł
Wariant płatności
Cena studiów
Płatność
12 rat
Cena regularna
4 800 zł
400 zł
Absolwenci i studenci Humanitas
20%
3 840 zł
320 zł
Bonifikata terminowa 500 zł
do dnia 13.04.2025 r.
4 300 zł
11 x 360 zł
1 x 340 zł
Zapisz się
1. Wypełnij i wydrukuj kwestionariusz online
2. Skompletuj następujące dokumenty:
(Komplet wymaganych dokumentów może różnić się w zależności od kategorii studiów podyplomowych)
3. Dokonaj opłat za studia:
(wpłat należy dokonywać z wpisanym czytelnie imieniem, nazwiskiem oraz adresem)
KONTO
Akademia Humanitas
ING Bank Śląski S.A. II Oddział w Sosnowcu
24 1050 1360 1000 0008 0337 9932
4. Wybierz formę podpisania umowy finansowej.
Wariant 1
Skompletowane dokumenty dostarcz osoboście do punktu rekrutacyjnego w siedzibie Akademii Humanitas w Sosnowcu
Wariant 2
Skompletowane dokumenty wyślij na adres e-mail: podyplomowe.rekrutacja@humanitas.edu.pl i oczekuj kontaktu od nas.
Po zweryfikowaniu dokumentacji otrzymasz od nas umowę finansową i dalsze szczegółowe informacje.
*W przypadku zapisu ONLINE na wybrany kierunek proszę o wysłanie skanów wymaganych dokumentów jako standardowe załączniki PDF (zdjęcia dokumentów nie są przyjmowane do dokumentacji).
W razie pytań zachęcamy do kontaktu!
Punkt Rekrutacyjny
ul. Kilińskiego 43, Sosnowiec
tel. 032 - 36 - 31 - 206
e-mail: podyplomowe.rekrutacja@humanitas.edu.pl