O kierunku
Celem studiów jest przygotowanie nauczycieli, pedagogów oraz psychologów do pracy z dziećmi i młodzieżą w obszarze zdrowia psychicznego. Słuchacze otrzymają wiedzę i umiejętności praktyczne dotyczące profilaktyki zaburzeń, ich diagnozy oraz nowoczesnych metod terapii. Interdyscyplinarny charakter studiów oraz wykwalifikowana kadra specjalistów pozwala na poznanie aktualnej wiedzy dotyczącej pracy z dziećmi i młodzieżą w kryzysach psychicznych, przejawiającymi zachowania autodestrukcyjne oraz z zaburzeniami zachowania i zaburzeniami emocjonalnymi. Szczególny nacisk położony jest na doskonalenie umiejętności terapeutycznych słuchaczy oraz poznanie nowoczesnych metod i technik w pracy z grupami czy z rodziną.
Program
Czas trwania studiów:
Organizacja zajęć:
Zajęcia realizowane są w ciągu weekendowych zjazdów w soboty i niedziele (maksymalnie dwa razy w miesiącu).
Data rozpoczęcia zajęć:
kwiecień 2025
Studia podyplomowe realizowane przez AH organizowane będą w formule blended learning (hybrydowej) polegającej na łączeniu zajęć stacjonarnych (odbywających się na terenie uczelni) z zajęciami prowadzonymi w trybie on-line (poprzez platformę ClickMeeting, Zoom), pozwalającymi na uczestnictwo w spotkaniu z każdego miejsca na świecie (około 30% zajęć online i 70% zajęć stacjonarnych).
Warunki zaliczenia:
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uczestnictwo w co najmniej 80% zajęć, uzyskanie ocen pozytywnych z egzaminów i zaliczenie wszystkich przedmiotów określonych w programie studiów.
Dokument potwierdzający ukończenie studiów:
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.
Kontakt:
tel.: 32 363-12-27 (ZADZWOŃ TERAZ)
fax.: 32 363-12-07
e-mail: podyplomowe.rekrutacja@humanitas.edu.pl
Kadra dydaktyczna
Adiunkt akademicki, pedagog specjalny, terapeuta, ekspert superwizji rodzinnej, profilaktyk systemowy, trener.
Od wielu lat łączy pracę naukową z działalnością profesjonalną w obszarze wspomagania i rozwoju zdrowia psychicznego. W swojej pracy integruje elementy różnych koncepcji metodycznych. Dominuje w tym podejście spójne z koncepcją eriksonowską i systemową. W swojej strategii oddziaływaniach koncentruje się na rozwiązaniach poprzez regulowanie równowagi i wykorzystanie potencjału indywidualnego i systemowego podmiotu. Jest autorem wielu publikacji, programów profilaktycznych i terapeutycznych w tym zakresie.
Pedagog specjalny, licencjonowany superwizor PLTB, certyfikowany terapeuta behawioralny, oraz tyflopedagog. Od 2006 roku pracuje zawodowo z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, z ukierunkowaniem na pracę z dziećmi z zaburzeniami rozwoju i zachowania. Pracownik Centrum Terapii Behawioralnej w Gliwicach, gdzie prowadzi terapię indywidualną, grupową (trening TUS), punkt konsultacyjny oraz przeprowadza diagnozy różnicujące w kierunku autyzmu i zespołu Aspergera. Zatrudniona w Przedszkolu nr 16 Integracyjnym w Chorzowie w charakterze pedagoga specjalnego. Współpracuje z fundacją z ASPi-racjami w Łodzi, Niepublicznym Punktem Przedszkolnym „Niebieski Zakątek II” w Chorzowie, Niepubliczną Szkołą Podstawową „Niebieski Zakątek” z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Chorzowie jako konsultant terapii dzieci i młodzieży – superwizor. Prowadzi zajęcia na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej i Gliwicach oraz pisze do czasopisma Terapia Specjalna.
Magister psychologii, który podczas studiów ukończył specjalizację kliniczną i sądową. Zainteresowania oraz rozwój zawodowy koncentrują się na obszarach psychologii klinicznej, neuropsychologii, psychopatologii, psychologii rozwojowej oraz sądowej. Posiada kwalifikacje w dziedzinie oligofrenopedagogiki oraz wczesnego wspomagania rozwoju i edukacji dzieci z autyzmem. Doświadczenie zawodowe obejmuje ponad dwadzieścia lat pracy z osobami w każdej grupie wiekowej i na każdym poziomie funkcjonowania. Pracowała zarówno z dziećmi i młodzieżą, jak i osobami dorosłymi, w różnorodnych środowiskach, takich jak szkoły, przedszkola, ośrodki specjalne, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, poradnie zdrowia psychicznego oraz szpitale psychiatryczne. W ramach pracy zdobywała doświadczenie między innymi z osobami z: spektrum autyzmu, ADHD, niepełnosprawnością intelektualną, depresją, lękami, fobiami, schizofrenią, demencją, zaburzeniami neurologicznymi, zespołami genetycznymi, ofiarami przemocy i innymi. Aktualnie specjalizacja skupia się na diagnozie i terapii dzieci i młodzieży. Przez ostatnie dwie dekady rozwijała umiejętności poprzez prowadzenie pomocy psychologicznej, działań diagnostycznych, terapii indywidualnej i grupowej, interwencji kryzysowej, opiniowania oraz udziału w zespołach orzekających, udziału w zespołach związanych z niebieską kartą. Dodatkowo, angażuje się jako terapeutka w Szkole dla Rodziców i Wychowawców, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z rodzicami oraz opiekunami.
Od 2014 roku towarzyszę klientom w zmianie tam gdzie na chwilę zawiesił się egzystencjalny kompas. Wspieram rodziny, pary , młodzież, organizacje jak i osoby
indywidualne w poprawie jakości życia osobistego. Jestem dyplomowanym Pedagogiem o specjalności Psychoprofilaktyka z Terapią Rodzin, Dzieci i Młodzieży, jak i również absolwentem studiów o specjalności Psychologia Społeczna Stosowana. Prowadzę terapię Systemową w podejściu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach
skierowaną dla osób dorosłych, rodzin, młodzieży, par jak i grup doświadczających kryzysy życiowe, problemy natury emocjonalnej , objawami depresyjnymi, stresu,
wypalenia zawodowego, jak i szeroko rozumianymi problemami psychospołecznymi. Specjalizuję się również w coachingu, rodzin, par oraz obszarów szeroko rozumianego rozwoju osobistego i biznesu. Swoje doświadczenie zdobywałem prowadząc od 2014 roku własną praktykę jako Coach, Terapeuta, Trener Biznesu, oraz jako wolontariusz w różnych fundacjach i stowarzyszeniach, wspierając dzieci, młodzież , osoby dorosłe i rodziny. Od ponad dekady nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach, konferencjach z obszarów terapii, psychologii, interwencji kryzysowych, psychotraumatologii , psychologii biznesu oraz coachingu. Jestem również certyfikowanym Coachem ICF na poziomie ACC, Certyfikowanym Superwizorem Rodzin, Trenerem Umiejętności Społecznych, Trenerem Biznesu. Ukończyłem również szkolenia podstawowe, zaawansowane i specjalistyczne z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach ( SFBT) , oraz Racjonalnej Terapii Zachowania , NVC, Terapii Schematów, Terapii Narracyjnej. Na swoim koncie posiadam również autorskie programy rozwojowe i interwencyjne realizowane na potrzeby indywidualnych projektów , oraz programów UNICEF i UE. Przez wiele lat pracowałem dla międzynarodowych korporacji na różnych
szczeblach i stanowiskach zarządzając sprzedażą, prowadząc i organizując szkolenia oraz coachingi z obszarów sprzedaży i kompetencji miękkich.Od 2000 roku, prowadzę zajęcia karate dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Chorzowskim Klubie Karate Bushi. Aby rzetelnie wspierać klientów indywidualnych, rodziny jak i organizacje, moja praca poddawana jest superwizji jak i indywidualnym treningom interpersonalnym. W swojej pracy stosuję się do etyki oraz standardów Polskiego Stowarzyszenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu którego jestem członkiem, oraz do standardów ICF Polska. Obecnie jestem w trakcie realizacji całościowej ścieżki certyfikacyjnej Psychoterapeuty Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanych na Rozwiązaniach Współpracuję z :Platforma Pleso Therapy, Fundacja 2 x Kochaj, PAH, Chorzowski Klub Karate Bushi, Stowarzyszenie Psychoprofilaktyki i Terapii Rodzin, Superwizja Rodzinna, Moc Wsparcia, Śląskie Centrum Profilaktyki i Psychoterapii, Śląski Urząd Marszałkowski – Interwencja Kryzysowa w Punkcie Recepcyjnym dla osób dotkniętych konfliktem w Ukrainie.
Opłaty
Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 3 360 zł
Wariant płatności
Cena studiów
Płatność
12 rat
Cena regularna
4 800 zł
400 zł
Absolwenci i studenci Humanitas
20%
3 840 zł
320 zł
Bonifikata terminowa 500 zł
do dnia 13.04.2025 r.
4 300 zł
11 x 360 zł
1 x 340 zł
Rekrutacja
1. Wypełnij i wydrukuj kwestionariusz on-line
2.Skompletuj następujące dokumenty:
* W przypadku poniższych kierunków od kandydata wymagane są dodatkowe dokumenty:
- Logopedia - zaświadczenie od logopedy, foniatr y o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu
logopedy (według dowolnego wzoru).
- Psychologia transportu/Psychologia sądowa - kopia świadectwa ukończenia studiów wyższych na kierunku psychologia (oryginał do wglądu przy podpisaniu umowy).
3. Dokonaj opłat za studia:
(wpłat należy dokonywać z wpisanym czytelnie imieniem, nazwiskiem oraz adresem)
KONTO
Akademia Humanitas
ING Bank Śląski S.A. II Oddział w Sosnowcu
24 1050 1360 1000 0008 0337 9932
4. Wybierz formę podpisania umowy finansowej.
Wariant 1
Skompletowane dokumenty dostarcz osoboście do punktu rekrutacyjnego w siedzibie Akademii Humanitas w Sosnowcu
Wariant 2
Skompletowane dokumenty wyślij na adres e-mail: podyplomowe.rekrutacja@humanitas.edu.pl i oczekuj kontaktu od nas.
Po zweryfikowaniu dokumentacji otrzymasz od nas umowę finansową i dalsze szczegółowe informacje.
*W przypadku zapisu ONLINE na wybrany kierunek proszę o wysłanie skanów wymaganych dokumentów jako standardowe załączniki PDF (zdjęcia dokumentów nie są przyjmowane do dokumentacji).
W razie pytań zachęcamy do kontaktu!
Punkt Rekrutacyjny
ul. Kilińskiego 43, Sosnowiec
tel. 032 - 36 - 31 - 206
e-mail: podyplomowe.rekrutacja@humanitas.edu.pl